<< VISI RAKSTI

Ieklausīšanās valodā

20.12.2023.

Gribu padalīties ar vienu no metodēm, kuru regulāri izmantoju, mācot valodu iesācējiem.

Zemāk ir daži mani padomi, kā izmantot ikdienas situācijas, lai uzlabotu valodas prasmes

Ikdienas dialogi. Piemēram, iepirkšanās veikalā, pasūtījumu veikšana restorānā vai saruna sabiedriskajā transportā. Mēģiniet vairākas reizes atkārtot šos mazos dialogus. Mājasdarbs būtu iepirkties veikalā vai veikt pasūtījumu kafejnīcā.

Lasīšana. Lasiet veikalu un ielu nosaukumus, plakātus un reklāmas. Mēģiniet izprast saturu un iegaumēt jaunus vārdus un frāzes. A līmenis nofotografē reklāmas saukli, iemācās to un prezentē grupai.

Klausīšanās.  Centieties klausīties vietējo iedzīvotāju sarunas, lai iegūtu padziļinātu izpratni par runas ātrumu, veidu un dažādiem izteikumiem.

Pārbaude. Mēģiniet izmantot valodu, ko esat iemācījušies, lai uzdotu jautājumus vai komunicētu ar cilvēkiem veikalos, kafejnīcās vai citās ikdienas situācijās. Neuztraucieties par kļūdām, tās ir neizbēgamas mācīšanās procesā.

Sarunas. Meklējiet iespēju sarunāties ar vietējiem cilvēkiem, piemēram, ar veikalu darbiniekiem vai kaimiņiem. Sarunas var būt lielisks veids, kā attīstīt jūsu prasmes un “piedzīvot” valodu reālās situācijās.

Valodas līdzekļi. Lietojiet dažādas mācīšanās lietotnes un vārdnīcas, lai saprastu jaunus vārdus vai frāzes, kuras jūs redzat vai dzirdat ielās.

Ikdienas valodas mācīšanās var būt efektīva, bet tā prasa pacietību un regularitāti. Ja jums nav iespēju apmeklēt valodas kursus vai privātu skolotāju, tad šāda “ieklausīšanās valodā” metode var būt laba alternatīva,  lai uzlabotu jūsu valodas prasmes.

Projekta vadītāja Ērika Pičukāne

 

Projekts (PMIF/13.2./2023/1/05) tiek īstenots  Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2021.-2027. gada plānošanas periodā ar Eiropas Savienības (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) finansējumu.

 

Comments are closed.