<< VISI RAKSTI

Acis zib, burti zib lasīšanas zibakcijā

Piektdiena, 29. maijs, ir diena, kad visa Latvija atkal piedalās zibakcijā „Latvija lasa”. Šī ir jau trešā kopīgā Lasīšanas diena Latvijā.

Lasīšanas dienas un zibakcijas „Latvija lasa” mērķis ir atgādināt par lasītprasmes un lasītprieka nozīmīgumu personības izaugsmē. Lasīt var no jebkuras vietas Latvijā un jebkuru līdzpaņemto grāmatu papīra vākos vai e-grāmatu lasītājos. Tiem, kas vēlas dalīt savu lasīšanas brīdi ar citiem, visā Latvijā tiek organizētas satikšanās un kopīgas lasīšanas vietas. Piemēram, Rīgā šogad prieku par lasīšanu kopīgi varēs gūt Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, savukārt Kursīšu pagasta lasītājus pie pagasta pārvaldes ēkas gaidīs lasošais Runcis.

2013.gadā, kad Lasīšanas diena tika rīkota pirmo reizi, Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš teica: „Statistika liecina, ka katru dienu tiek izdotas aptuveni četri tūkstoši jaunu grāmatu, līdz ar to tas nozīmē, ka nav tāda cilvēka, kas varētu izlasīt kaut vai miljono daļu no visām pasaules grāmatām. Tas nozīmē, ka katram ir jāatrod sava grāmata. Tā, kas viņu uzrunā. Turklāt man pašam šķiet, ka dažkārt vērtīgi ir nemeklēt jaunas grāmatas, bet atgriezties pie jau lasītām un izlasīt tās vēlreiz.”

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad akcijas dalībnieki tiek aicināti iemūžināt savu lasītprieku fotogrāfijās un publiskot tās Twitter ierakstos, pievienojot mirkļbirku jeb tēmturi #LatvijaLasa, vai iesūtot fotogrāfijas pa e-pastu lasisanasdiena@lu.lv. Fotogrāfijas paredzēts iekļaut 2015.gada Lasīšanas dienas fotogalerijā un papildināt Lasīšanas vēsturi Latvijā ar vizuāliem apliecinājumiem jau trešo reizi.

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.