<< VISI RAKSTI

Tilti, kas vieno

Kamēr Eiropas augstie kungi Rīgas samitā lēma un vienojās par savstarpējiem atbalsta pasākumiem, Eiropas muzikālā sabiedrības daļa lēma un vienojās par 2015.gada skanīgāko Eirovīzijas dziesmu.

Eirovīzijas moto šogad bija „Building Bridges” jeb „Celsim tiltus!”, ko organizatori veiksmīgi apspēlēja gan skatuviskajā risinājumā, gan fināla pasākuma valstu balsojumos. Pirms katras valsts balsojuma pieņemšanas tika virtuāli uzbūvēts tilts no Austrijas galvaspilsētas Vīnes un vērtētājvalsts galvaspilsētu. Tilts vieno un palīdz saprasties – tā varētu tulkot organizatoru īstenoto ideju par Vīnes nosaukumu dalībvalsts valodā. Jo tilts ne tikai nozīmē, ka tiekam pāri un satiekam otrā pusē dzīvojošos. Tilts nozīmē, ka esam atvērti sadarbībai un cienām viens otra kultūru, valodu un valsti.

Nākošgad tiltu Eirovīzijas valstis cels uz Zviedriju, jo par labāko priekšnesumu tika atzīts Monsa Zelmerlēva (Måns Zelmerlöw) dziesma „Varoņi” („Heroes”). No Latvijas jau tāds nieka tilts vien jābūvē, vai ne? Inte sant? J Varbūt varam pajautāt padomu „Latvijas būvniecības gada balvas 2014” laureātiem. Maija vidū par labāko būvi nominācijā “Rekonstrukcija – inženierbūve” atzīts tilts pār Mūsu Bauskā.

Bet tikmēr – skatāmies pār plecu, šķērsojot tiltu, jo vienlaikus ar mums, gājējiem, kustībā piedalās arī velosipēdisti. Un vienlaikus ar mums, velosipēdistiem, otrā pusē tiltam grib nokļūt arī gājēji. Lai katrs tilts vieno!

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.