<< VISI RAKSTI

Galvenais – noskriet

Ir sācies aktīvs maratonu laiks. Ja iziet pastaigā, ik pēc pāris minūtēm pretī vai garām aiztraucas kāds, kas vienkārši vēlas uzturēt sevi labā formā vai lolo sapņus piedalīties maratonā. Atšķirībā no skriešanas skolā, kad kross lielākajai daļai nav jaukākais notikums un atmiņas, uz dalību maratonā ar katru gadu tiecas arvien vairāk un vairāk dažādas motivācijas un fiziskās sagatavotības skrējēju. Ar prieku skrien gan vecāki, gan bērni.

Pasaulē maratoni notiek visu gadu, tādēļ tiem, kas izvirzījuši mērķus skriet jebkurā Latvijas gadalaikā, ir izvēles iespējas. Tiem, kas priekšroku dod skriešanai Latvijā, piedzīvojumus piedāvā ne tikai Rīga vai par sportistu šūpuli dēvētas pilsētas, kur dzimuši Latvijas labākie, pazīstamākie sportisti. Skrējieni notiek arī mazpilsētās un novadu vidienēs.

Kā katrā sporta veidā, arī maratonā uzvar tikai viens. Taču maratona skrējēju mērķis parasti ir noskriet. Tikt līdz galam. Lai gan maratona distances ir dažāda garuma, pirms maratona (un tā laikā) skrējējiem tiek lūgts rūpīgi novērtēt savu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli. Mediķi iesaka, skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties pārtraukt skriešanu un vērsties pie mediķiem pēc palīdzības. Ja veselības uzraugi, kas maratonos dežūrē trases malā, iesaka pārtraukt skriešanu, nav īstais laiks, lai parādītu savu pārgalvību, vēlams klausīt ieteikumam un doties malā.

Tiekamies maratonā? Tuvākie skrējieni:

16.maijā – RIMI bērnu maratons

17.maijā – Lattelecom Rīgas maratons 2015

23.maijā – Vasarsvētku skrējiens Salnavā

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.