<< VISI RAKSTI

Uzmanības centrā – karaliene

Tā vien šķiet, ka karaļi un karalienes piestāv senseniem laikiem un pasakām. Un tomēr, paraugoties, kas notiek mūsu pašu Eiropas valstīs, redzam, ka karaliskās ģimenes sastopamas arī mūsdienās. Vairākām valstīm ir monarhi – karaļi, kuru sievas godam nes titulu „karaliene”, piemēram, Zviedrijas karaļa Kārlis XVI Gustava sieva karaliene Silvija, Beļģijas jaunā karaļa Vilema Aleksandra sieva karaliene Maksima, kura šo titulu ieguva, Vilema Aleksandra mātei karalienei Beatriksei atsakoties no troņa 2013.gadā.

Eiropā nu ir vairs tikai divas sievietes – karalienes, kuras ir valsts galvenās personas, bet viņu vīriem nav titula „karalis”. Tās ir Lielbritānijas karaliene Elizabete II un Dānijas karaliene Margrēte II.

Par Lielbritānijas karalisko ģimeni, tostarp arī karalieni, dzirdam bieži. Pēdējā laikā – vairāk par Elizabetes II konservatīvajiem uzskatiem, kurus mainīt, dzīvojot modernāk, cenšas hercogiene Ketrīna, karalienes mazdēla prinča Viljama sieva.

Toties par Dānijas karalieni ziņas pasauli apceļo daudz, daudz retāk. 15.aprīlī Margrētei II atkal izdevās nokļūt uzmanības centrā, jo par godu viņas 75.dzimšanas dienai, kas bija 16.aprīlī, tika rīkotas svinības, kas ilga līdz pat dzimšanas dienas rītausmai, kad tās noslēdzās ar svinīgu serenādes dziedāšanu.

Uz karalienes jubilejas svinībām Kristiansborgas pilī, kā vēsta mediji, bija ieradušies karaliskie ļaudis no visas Eiropas.

Karalienes Margrētes dzīvi 75 gadu garumā 75 attēlos (katram gadam pa attēlam) var skatīt šeit: http://politiken.dk/fotografier/ECE2527772/75-aar-75-billeder-her-er-dit-liv-dronning/

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.