<< VISI RAKSTI

Žiperīgā dāvana

Šī gada pavasarī Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas jeb Līgatnes dabas parks, kā mēdzam to saukt, svin savu 40.jubileju. Kopš 8.marta, kad notika jubilejas gada atklāšanas svētki, notiek un vēl ir paredzēti vairāki pasākumi svinību ietvaros. Dabas takas ir īpaši un mērķtiecīgi veidotas kopš 1975.gada, lai parka apmeklētāji varētu iepazīties ar Latvijā dzīvojošajām savvaļas dzīvnieku sugām un uzzinātu par dabas daudzveidību un aizsardzību. Savvaļas dzīvnieki mīt dabiskajiem apstākļiem maksimāli pietuvinātā vidē un ik pa laikam lutina savus labvēļus ar pieaugumu.

Tā aprīļa sākumā skaistu dāvanu savai dzīvesvietai sagādāja meža cūka Mūsa, kas meža kuili Ansi padarīja par tēvu diviem meža sivēntiņiem. Parka pastāvēšanas vēsturē šis ir pirmais gadījums, kad meža taku iemītnieku rindas papildina meža cūku mazuļi. Interesanti, ka sivēni ieradušies pasaulē gadā, kad meža cūka pasludināta par gada dzīvnieku.

Meža cūka (latīniski – Sus scrofa) ir pasludināta par gada dzīvnieku arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, un Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar igauņu kolēģiem paredzējis vairākus meža cūkām veltītus pasākumus visa gada garumā.

Svītraino jaunpienācēju un citu dzīvnieku gaitām un dabas taku aktualitātēm var sekot līdzi, lasot aktuālo informāciju Gaujas Nacionālā parka mājas lapas www.gnp.lv Līgatnes dabas taku sadaļā.

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.