<< VISI RAKSTI

Zemes stunda

Kamēr koki vēl nesteidz zaļot, zaļās – nomierinošās – krāsas meklējumos cilvēki ar jaunu sparu atkal pievēršas domām par „zaļāku” dzīvesveidu. Kaut vai tāpēc, ka marts nu jau tradicionāli ir mēnesis, kurā visā pasaulē notiek Zemes stunda.

Zemes stunda ir viena stunda gadā, kad visa pasaule satumst, lai pievērstu uzmanību klimata pārmaiņu jautājumam un mudinātu sabiedrību arī ikdienā izvēlēties mūsu planētai draudzīgu rīcību un saudzīgākus risinājumus. Šogad Zemes stunda ir 60 minūtes 28. marta vakarā no 20.30 līdz 21.30.

Pirmo reizi Zemes stunda notika Austrālijā, Sidnejā, 2004. gadā, kad Pasaules dabas fonds nolēma aktualizēt jautājumu par resursu saglabāšanu, vides piesārņojuma mazināšanu un dabai draudzīgāku dzīvošanu.

Zemes stundā nodziest svarīgas Latvijas un pasaules ēkas, tiek izslēgts apgaismojums un elektriskās ierīces. Un no kosmosa paveras neticamu pārmaiņu pilns skats. Kā nodziest Swedbank ēka – Saules akmens 2013. gada Zemes stundā, var redzēt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=eiiGeF1N1P4

Vairāk informācijas var atrast šeit: http://www.pdf.lv/zemes-stunda un arī Zemes stundas lapā Draugiem.lv. Angliski par visiem Zemes stundas pasākumiem informācija atrodama tiešsaistes lapā www.earthhour.org.

„Zaļi” domājot, zaļi dzīvojam!

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.