<< VISI RAKSTI

Latvijas Prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

Jau kopš 1. janvāra Latvija uz pusgadu ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Tas nozīmē, ka sešus mēnešus Latvija virza Eiropas Savienības Padomes darbu: vada dažāda līmeņa sanāksmes, veicina darbu likumdošanas jomā, nosaka prioritātes un attīsta valstu un Eiropas Savienības institūciju sadarbību. Galvenā prezidentūras pasākumu norises vieta Rīgā ir Latvijas Nacionālā bibliotēka jeb Gaismas pils.

Tiesības vadīt Eiropas Savienības Padomes darba norisi valstis iegūst rotācijas kārtībā. Pirms Latvijas prezidējošā valsts bija Itālija, bet 2015. gada jūlijā Eiropas Savienības pārvaldības pienākumus pārņems Luksemburga. Kopā ar šīm valstīm Latvija īsteno trio prezidentūru – valstis sadarbojas, lai nodrošinātu Eiropas Savienības darba pēctecību un efektīvāk izmantotu resursus. Eiropas Savienības prezidentūras darba programmu visas trīs valstis veido vienlaicīgi.

Svarīgas īpašības, kas nepieciešamas prezidējošās valsts politiskajā nostājā, ir godīgums un neitralitāte.

Katrs Latvijas iedzīvotājs var iesaistīties prezidentūras veidošanā un īstenošanā, piedaloties prezidentūras sekretariāta un sadarbības partneru rīkotajos pasākumos, sekojot līdzi jaunumiem un atbalstot Latviju šajā nozīmīgajā uzdevumā.

Vairāk skatiet šeit: http://www.es2015.lv/lv/ vai sekojiet Tviterī: @ES2015LV!

This entry was posted in Bez tēmas by Kertu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.