<< VISI RAKSTI

Laiks iedvesmoties un radīt!

Dienām kļūstot garākām un naktīm attālinoties, jūtam, ka laika atpūtai kļūst aizvien vairāk un dzīvot – aizvien aizraujošāk. Ne velti zinātnieki uzsver saules gaismas pozitīvo ietekmi arī uz mūsu garastāvokli. Savukārt labā noskaņojumā esam ne tikai smaidīgāki un laipnāki, bet arī radošāki, tādēļ jauniegūtais laiks jāizmanto lietderīgi – iedvesmojoties un radot!
Iedvesmoties krāsām, smaržām un faktūrām noteikti varēsiet Latvijas Dabas muzeja īrisu izstādē, kas būs apskatāma no trešdienas līdz svētdienai. Izrādās, ka īrisiem ir arī cieša saistība ar Rīgu: Rīga nereti tiek dēvēta par Jūgendstila metropoli, un Jūgendstila rotājumos ne reizi vien ievijas kāds īrisa zieds, līdz ar to varam teikt, ka šie ziedi jau ir iedvesmojuši Latvijas arhitektus, gleznotājus un nu gaida nākamos dizainerus, modes māksliniekus vai mūziķus, lai mudinātu uz jauniem radošiem sasniegumiem.
Kad iedvesma ir gūta, laiks radīt! Protams, radošais process un vieta, kur nodoties sava talanta attīstīšanai, katram var atšķirties: no pilnīgas vientulības un izolācijas kaut kur meža vidū līdz pilsētas burzmai un automašīnu trokšņiem, taču vienmēr ir iespēja iet vidusceļu un atrast klusumu un mieru pilsētas kņadā. Šķiet, ka Rīgas Centrālā bibliotēka ir sadzirdējusi rīdzinieku un Rīgas viesu vēlmi un nu piedāvā kādu interesantu iespēju – spēlēt klusās klavieres. Šis instruments darbojas bezskaņas režīmā, un tas, kas uz tā spēlēts, paliks tikai paša autora prātā, ja, protams, netiks pierakstīts un vēlāk atskaņots kādā no jaunuzceltajām Latvijas koncertzālēm, piemēram Rēzeknes „Gorā” vai Vidzemes koncertzālē Cēsīs.
Iedvesmosimies un radīsim, jo nav labāka laika par šo!

Comments are closed.