<< VISI RAKSTI

Sveiciens svētkos!

4. maijā Latvijā atzīmējām dienu, kad pirms 24 gadiem, pieņemot deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, atdzima Latvijas valsts un spēkā stājās 1922. gadā pieņemtais valsts pamatlikums — Latvijas Republikas Satversme. Šī deklarācija bija vēsturiski nozīmīgs dokuments, kurā par prettiesisku tika atzīta PSRS un Vācijas 1939. gada 23. augusta vienošanās (Molotova-Ribentropa pakts) un no tās izrietošā PSRS militārā agresija – Latvijas okupācija 1940. gada 17. jūnijā. Var teikt, ka 1990. gadā – pēc piecdesmit apspiestības gadiem – Latvijas tautai tika dota iespēja demokrātiskai attīstībai. Lai gan šajos 24 gados ir gājis dažādi, nenoliedzami sasniegts ir daudz: šogad aprit jau desmitais gads, kopš esam pievienojušies NATO – militārai aliansei, kas apvieno vairākas Eiropas un Ziemeļamerikas valstis, kā arī Eiropas Savienībai, kas sniedz mums iespēju brīvi ceļot, dzīvot un darboties 28 valstīs.
Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, kā arī Eiropas dienai šonedēļ visā Latvijā notiks daudz un dažādi pasākumi – izstādes, koncerti, parādes. Ja būsit šajās dienās Rīgā, atcerieties, ka šogad Rīga ir arī Eiropas kultūras galvaspilsēta un Esplanādē (blakus domīgajam Raiņa piemineklim) uzslieta kultūras vasarnīca, kurā var gan pasēdēt un palasīt kādu grāmatu, gan mīties ar velotrenažieri, klausoties kādu labu muzikālu priekšnesumu.

Dažādo pasākumu virpulī neaizmirstiet, ka brīvība nav dāvana, tā ir atbildība, tādēļ mums katram ik dienas jārūpējas, lai Latvija būtu skaista, bagāta un mūžam brīva!

Comments are closed.