<< VISI RAKSTI

“Tumšie tūrisma” objekti

Vai esat iepriekš dzirdējuši par „tumšo tūrismu”? Tā sociologi, psihologi un citu nozaru pētnieki apzīmē tūrisma veidu, kur ceļotāji dodas uz baisām vai skumjām vietām, lai gūtu spilgtu emocionālu pārdzīvojumu. Gandrīz katrs no mums kādreiz ir bijis „tumšais tūrists”, piemēram, apmeklējot tādus vēstures pieminekļus kā Salaspils memoriāls, Brāļu kapi Rīgā vai Parīzes katakombas un gida vadībā iepazīstot skumjos un reizēm pat šausmīgos šo vietu stāstus.

Šonedēļ īpašu uzmanību izpelnījies Latvijā un nu jau arī pasaulē labi zināmais „tumšā tūrisma” objekts – Liepājas Karostas cietums. Tas iekļauts starptautiskā savdabīgo naktsmītņu sarakstā līdzās viesnīcām, kas iekārtotas lidmašīnu vai kuģu vrakos, koka mucās un pamestās raktuvēs. Cietums celts pirms vairāk nekā 100 gadiem, un tajā līdz pat 1997. gadam sodu izcietuši dažādām varām un politiskām iekārtām nevēlami cilvēki – revolucionāri, Krievijas cara armijas virsnieki, vācu Vērmahta dezertieri, Staļina laika tautas ienaidnieki un citi. Stāsta, ka mūsdienās Liepājas Karostas cietumā notiekot dažādas neparastas lietas – naktīs dzirdama karavīru soļu dimdoņa, novērota patvaļīga durvju virināšanās, čīkstoņa un pat redzēti neizskaidrojami tēli…

Šodien Liepājas Karostas cietums piedāvā tā apmeklētājiem cietumnieku cienīgu atmosfēru un apkalpošanu: gulēšanu uz lāvas vai dzelzs gultā, brokastis „cietumnieku gaumē” un skaistu ainavu, veroties pa restoto logu. Vai esat gatavi šādam piedzīvojumam?

Comments are closed.