<< VISI RAKSTI

Kultūras kanons

Ja esat lasījuši itāliešu rakstnieka Umberto Eko grāmatu „Sarakstu karuselis”, jau būsit dzirdējuši, ka sarakstu veidošana ir viena no Rietumu kultūras tradīcijām un ierastajām praksēm: rietumniekiem patīkot sastādīt sarakstus, veidot virknes, sistematizēt un apkopot dažādos katalogos un krājumos ziņas par cilvēkiem, lietām un vietām. Šķiet, katrā no mums dziļi mīt vēlme sakārtot pasauli sev apkārt – pārvērst haosu kosmosā.

Kā viens no spilgtiem piemēriem minams Latvijas kultūras kanons, kurā apkopotas un izceltas Latvijas nacionālās vērtības, ievērojamākās personības, spilgtākie mākslas darbi – viss, ar ko paši lepojamies un aicinām iepazīties arī citas tautas. Šajā Latvijai tik nozīmīgajā sarakstā – kanonā – iekļautas „Latvju dainas” un dažādas tautas tradīcijas, pasaulē zināmo latviešu mākslinieku darbi, piemēram, Vilhelma Purvīša un Jaņa Rozentāla gleznas, un vēl daudzu citu izcilu latviešu mākslinieku, rakstnieku, teātra un kino darbinieku, arhitektu un dizaineru darbi, ar kuriem varat iepazīties šeit: kulturaskanons.lv.

Tieši šonedēļ Latvijas Nacionālā bibliotēka sākusi Latvijas kultūras kanonam veltītu diskusiju ciklu „Latvijas kultūras kanona zīmē”, kas līdz š. g. 24. aprīlim norisināsies dažādās reģionālajās bibliotēkās. Iepazīsties ar informāciju www.lnb.lv un uzzini, kā Tu vari piedalīties kultūras kanona izzināšanā un apspriešanā!

Comments are closed.