<< VISI RAKSTI

Jāņi jau tūlīt klāt!

“Kur svinēsi?” – šādu jautājumu pēdējās dienās Latvijā ļaudis viens otram uzdod arvien biežāk. Un nevienam nav jāskaidro, ko tieši vaicātājs ar savu jautājumu domājis.

Jāņu vakars jau šajā nedēļas nogalē. Vasaras saulgriežu svinēšanai vieniem ir savas nemainīgi mīļas vietas, citi katru gadu dodas tos svinēt kur citur.

Viens gan ir skaidrs, – lai kurā virzienā arī dotos, 23.jūnija vakarā it visur degs ugunskuri, skanēs dziesmas un tiks iets rotaļās vai dejoti lustīgi danči.

Tie, kuri grib šos svētkus svinēt mazākā pulkā, noteikti atradīs kādu viesmīlīgu Jāņu sētu, savukārt citi, kuri vēlas svinēt plašā ļaužu pulkā, noteikti atradīs iespējas arī sev.

Galu galā, pat Rīga nu jau pāris gadus lepojas ar iespaidīgām svinībām Daugavas krastmalā.

Katrā ziņā, svarīgākais ir izlemt – kurā Latvijas malā gribi meklēt to papardes ziedu un citādi lustēties. Tālākie soļi jau pavisam vienkārši. Internetā uzmeklē attiecīgā novada vai pilsētas mājaslapu un tur jau visa nepieciešamā informācija būs priekšā.

Bet, ja svinēsi savā sētā un gaidāmi ciemiņi, būtu labi, ja šie svētki atšķirtos no jebkura ierasta piknika. Ja nezini, kā to panākt – tas ātri vēl apgūstams.

Piemēram, lieliski padomi atrodami šeit:  jani.diena.lv

Lai lustīga līgošana!

Comments are closed.