<< VISI RAKSTI

Apsveicam konkursa „Saziņas tilts” uzvarētājus

Latviešu valodas aģentūra, īstenojot Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projektu „Latviešu valodas apguves pieejamība veiksmīgai saziņai, integrācijai un naturalizācijai”, organizēja erudīcijas konkursu trešo valstu valstspiederīgo, Latvijas skolēnu un skolu jauniešu komandām. Konkursā piedalījās 71 komanda, bet š. g. 27. aprīlī konkursa finālā par galveno balvu – lidojumu gaisa tunelī Aerodium – cīnījās 8 labākās komandas.
Finālā, kas notika Radošuma nedēļas 2013 norises laikā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā, satikās „Ugunīgie čipsi” no Alūksnes novada Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, „Cesvaines gudrīši” no Cesvaines vidusskolas, „Lotgolieši” no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, „Spridzeklīši” no Bauskas pilsētas pamatskolas, „Daugavpils brašuļi” no Daugavpils 10. vidusskolas, „Roku rokā” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, „Indras rozes” no Indras vidusskolas un „Džentlmeņi un Lēdijas” no Verēmu pamatskolas.

Komandu radošumu un zināšanas fināla uzdevumos vērtēja profesionāla un talantīga žūrija: Havjers Fernandess – Latvijas patriots, valodu skolas „Seneca” dibinātājs; Marija de la Diaza Mendoza – Latvijas Universitātes valodu skolas un Rīgas Kultūru vidusskolas pedagoģe; Valda Salmiņa – tulkotāja, armēņu un vācu filoloģe; Laura Tidriķe – valodniece un vācu valodas speciāliste, tulkotāja; Manuels Fernandess – Latvijas Universitātes mūzikas pedagogs.

Žūrijas dalībnieki dalījās savos iespaidos par Latviju, dziedāja gan spāņu, gan latviešu valodā, uzmundrināja dalībniekus, un, protams, vērtēja komandu zināšanas, saliedētību un radošumu.

Sacensību gaisotnē tika noskaidrotas 3 erudītākās komandas, kas arī saņēma galveno balvu – komandas lidojumu Aerodium vēja tunelī. Par labākajām komandām tika atzītas „Indras rozes”, „Spridzeklīši” un „Roku rokā”.
Mājaslapā www.sazinastilts.lv varat apskatīt komandu iesūtītos mājasdarbus –videomateriālu „Kas man patīk Latvijā?”.

Apsveicam un sakām paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem un atbalstītājiem par cīņas sparu!

Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2011. gada programmas projekts

„Latviešu valodas apguves pieejamība veiksmīgai saziņai, integrācijai un naturalizācijai” (Līguma Nr. IF/2011/1.a./2, 14.01.2013.)

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Comments are closed.