<< VISI RAKSTI

Vai būsi starp 2000 Latvijas hokeja atbalstītājiem Helsinkos?

Sniegs pazudis, plūdi atnākuši, putni čivina. Strauji tuvojas arī vēl viena neatņemama pavasara sastāvdaļa – Latvijas hokeja izlases dalība Pasaules čempionātā. Pirmā spēle mūsu zemes labākajiem ripas meistariem gaidāma 4.maijā Helsinkos pret Krievijas valstsvienību. Pārbaudes spēles pašu mājās aizvadītas ne ar tiem labākajiem rezultātiem, taču gatavošanās turpinās.
Spēlei gatavojas ne tikai hokejisti. Ceļam uz Somijas galvaspilsētu somas kravā arī hokeja līdzjutēji – gan tādi, kuriem šis jau būs ne pirmais čempionāts, gan tādi, kuri, ņemot vērā nelielo attālumu un gana vieglo nokļūšanu līdz Helsinkiem, savējos klātienē dosies atbalstīt pirmo reizi.

Sporta ceļojumos specializējušās tūrisma kompānijas un sporta līdzjutēju klubi aprēķinājuši, ka kopumā Latvijas izlasi pasaules čempionāta arēnā varētu atbalstīt aptuveni 2000 cilvēku, kas tērpušies sarkanbaltsarkanajās krāsās. Jau ierasts, ka PČ hokejā kļūst arī par tikšanās vietu Latvijas latviešiem un no dzimtenes aizbraukušajiem. Arī šis gads solās būt ne citādāks. Pēc gada pauzes PČ mājvietā tiks izveidota Latvijas līdzjutēju neoficālā mājvieta – viens no Helsinku krodziņiem pārtaps par “Helsinku Četri balti krekli”, kurā pāris vakarus spēlēs arī dzīvā mūzika. Latviešu valodā.

Tiem, kuri nolēmuši pievienoties lielajam fanu pulkam, pēdējais laiks ir meklēt biļetes. Zinātāji gan iesaka vispirms noskaidrot, kuros sektoros būs vislielākā Latvijas līdzjutēju koncentrācija, lai kopības sajūta būtu lielāka. Tāpat, dodoties uz Helsinkiem, nevajadzētu aizmirst par kārtīgu uzpošanos sarkanbaltsarkanajās krāsās.

Un tad atliek tikai izbaudīt šo notikumu, kas ik pavasari mūs vieno vairāk nekā jebkas cits.

Comments are closed.