<< VISI RAKSTI

Noskaidroti konkursa „Saziņas tilts” finālisti!

Latviešu valodas aģentūra, īstenojot Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projektu „Latviešu valodas apguves pieejamība veiksmīgai saziņai, integrācijai un naturalizācijai”, organizē erudīcijas konkursu „Saziņas tilts” trešo valstu valstspiederīgo, Latvijas skolēnu un skolu jauniešu komandām. Konkurss guvis lielu atsaucību, un pirmajā kārtā tajā pieteicās 73 komandas. Cīņu par uzvaru pusfinālā turpināja 38.

Skolēni divās konkursa kārtās veica dažādus ar latviešu valodu un kultūru saistītus uzdevumus. Komandas veiksmīgi tikušas galā ar pusfināla uzdevumiem – piedāvāt savus latviešu valodas variantus svešvārdiem un izveidot videoklipus „Kas man patīk Latvijā?”. Videoklipi būs apskatāmi mājaslapā www.sazinastilts.lv.

Žūrija un konkursa organizētāji sirsnīgi pateicas visām komandām, kuras piedalījās un ar savu radošo izdomu, asprātību, un patriotisku noskaņojumu apliecināja, ka Latvijā ir gudri un talantīgi jaunieši!

Sīvā cīņā un spraigā konkurencē cīņu finālā turpina 9 komandas:

„Cesvaines gudrīši”   no Cesvaines vidusskolas, „Piekūni” no Pļaviņu novada ģimnāzijas filiāles Odzienā, „Spridzeklīši” no Bauskas pilsētas pamatskolas, „Daugavpils brašuļi” no Daugavpils 10. vidusskolas, „Roku rokā” no Bauskas Valsts ģimnāzijas, „Indras rozes” no Indras vidusskolas, „Lotgolieši” no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, „Ugunīgie čipsi”    no Alūksnes novada Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas, „Džentlmeņi un lēdijas” no Verēmu pamatskolas.

Apsveicam 9 finālistu komandas un vēlēsim tām veiksmi!

Labāko komandu fināla spēle notiks Radošuma nedēļā – ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 12.00 Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā, Ģertrūdes ielā 101.

Trīs labākās komandas (katrā pieci dalībnieki) 2 minūtes varēs izbaudīt Aerodium lidojumu, savukārt visi pārējie finālisti saņems skaistas un noderīgas piemiņas balvas!

Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2011. gada programmas projekts

„Latviešu valodas apguves pieejamība veiksmīgai saziņai, integrācijai un naturalizācijai” (Līguma Nr. IF/2011/1.a./2, 14.01.2013.)

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Comments are closed.